Yeni Yassı Ürün Kaldırma Aparatımız Kullanıma Hazır

İşletmelerde üretim bandından çıkan mamuller stoklanır daha sonra bez ya da çelik sapanlar ile kaldırma işlemine tabi tutulurlar. Bu işlem esnasında sapanlarda gerekli açılar sağlanmadığından dolayı mamullerin kenarlarında bozulmalar meydana gelmektedir. Müşteriler de malzemelerde hasar oluşmalarını hoş karşılamamakta ve bunları şikayet olarak geri göndermektedir. Sapan açılarını büyük tutmak ise kaldırma işlemi için büyük miktarda ölü saha yaratarak verimliliği düşürmektedir. Geniş levha saçlarda bu hatalar daha belirgin olup ıskarta oranları çok yüksektir.

Yassı levha üreten işletmelerin sevkiyatlarını, hızlı ve hasar görmeden nakliye araçlarına yüklenmesi ve müşterilerine ulaştırılması ilkesi bu ürünün geliştirilmesinde en büyük etken olmuştur. Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacağına inandığımız levha kaldırma ve taşıma aparatı tamamıyla kendi tasarımımız olup faydalı model belgesine sahiptir.

Yassı metal kaldırma aparatı elektrik motoru ile levha genişlik ayarları yapılmaktadır. İstendiği takdirde levha uzunluğu fazla olduğu durumlarda kolları manuel ya da elektrikli olarak uzatabilme ya da daraltabilme özellikleri bulunmaktadır. Kancaya bağlanan döndürme aparatı ile levha kaldırma aparatı kendi ekseni etrafında 359 derece dönebilmektedir. Levhaların altında bulunan Euro paletleri ölçüleri değişken olduğundan dolayı taşıyıcı tırnaklar sabit olmayıp hareket kabiliyetine sahiptir.

Levhaları fazla sıkıp zarar vermemek için aparat üzerinde hareketli anahtarları bulunmaktadır. Ayrıca kolların paletin altına girmeyip malzemeyi sıkması durumunda aparatın hareketlerini durdurucu tork algılama yeteneğine sahip elektronik anahtar bulunmaktadır.

Üretimini yapmış olduğumuz levha kaldırma aparatının işletmeye faydaları:

  • Hasar görmesi engellenir,
  • Hızlı yükleme yapılır,
  • İş verimliliğini arttırır,
  • Emniyetli kaldırma işlemi gerçekleştirilir,
  • İlave insana ihtiyaç duyulmaz,
  • Üst üste fazla stoklama yapılabilir.guncel_sac_kadirma_1

guncel_sac_kadirma_2

Comments are closed.