Bobin İçten Yakalama, Kaldırma ve Döndürme Aparatı

Dilimlenmiş kâğıt, plastik rulo malzemeler genellikle yatay stoklanır. Bu ürünlerin kaldırılıp makinalara takılması genellikle insan gücü ya da liftler ile yapılmaktadır. Takma ve çıkartma esnasında malzeme ya da makinalar zarar görmekte olup iş güvenliği açısından sorunlar ortaya çıkartmaktadır. Dilimlenmiş ince kâğıt ya da plastik bobinler göbeklerinden çok rahat kaldırılabilme özelliğine sahiptir. Aksi takdirde kaldırma esnasında kâğıt ya da plastikler bir yay gibi açılıp dağılabilirler.

Bobinleri kolayca kaldırıp monte edebilmek için ARGE’sini yapmış olduğumuz aparat işletmelerin bu sorununu çözmüş bulunmaktadır. Bobinleri içinden yakalayıp kaldırma, çevirme ve taşıma özelliğine sahip bu aparat otomatik kilit mekanizması ile çalışmaktadır.

Kesinlikle el teması olmadan bu işlemler gerçekleşmektedir. Şayet bobin genişlikleri standart olması durumunda yatay olarak stoklanmış ürünler dikey konumuna, dikey olarak stoklanmış bobinler yatay konuma bu aparat ile hiçbir kuvvet uygulanmadan rahatlıkla getirilebilmektedir. Yine bu işlemler için hiçbir şekilde bir enerjiye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bu aparat kendi tarafımızdan yapılan mekanik liftlere, forkliftlere takılabilme özelliğine sahiptir. Yapmış olduğumuz bu aparatı genişliği farklı bobinlerin kaldırılmasına uyarlayabilmek için elektrikli hale getirdik. İçten yakalama yine mekanik olarak, döndürme hareketi ise aktüatör ile yapılmaktadır. Böylelikle bobinler rahatlıkla kaldırılabilmekte ve makinalara monte edilebilmektedir. İşletmelere kolaylık, verimlilik ve iş güvenliği emniyeti sağlayan bir aparattır.

Comments are closed.