Mekanik Rulo Kaldırma Aparatı


Sac işleme merkezlerinde rulo taşımak için C kanca kullanılmaktadır. C kancanın çalışabilmek için C kanca genişliğinden biraz daha fazla ölü alana ihtiyaç duyar. Bu da işletmelerde stoklama alanı kayıplarına neden olur. C kanca farklı genişliklerde rulo kaldırmak için kullanılırsa denge bozuklukları meydana gelir ve iş emniyeti bakımından çeşitli sorunlar oluşturur.

Kilit Mekanizması Özellikleri


  • Darbe ile çalışır
  • El değmeden çalışır


  • Patentli üründür
  • Yağlama haricinde bakım gerektirmez


Patenti firmamıza ait olan rulo kaldırma aparatı (coil tong) ile bu sorunların tamamı ortadan kaldırılmıştır. Aparat tamamıyla otomatik kilit mekanizması ile çalışır ve yükün düşme riski bulunmaz. Otomatik kilit, kaldırma aparatını yüksüz olarak taşırken kolların açık kalmasını sağlar. Kaldırma esnasında sıkma uygulandığı için yük kesinlikle kurtulup yere düşmez. Kaldırılan ürünlerin sıkma esnasında zarar görmemesi için de sıkma ve taşıma kenarlarında poliamid malzemeler kullanılmaktadır. Aparatımızın hassas malzeme kaldıran işletmelerde de kullanılabilmesi için, geniş yüzeye sahip koruyucu pedlere sahiptir.

Yalnızca kanca yükü ile makas sistemi kolayca açılıp kapanabilmektedir. Kolların dar olmasından dolayı stoklama esnasında rulo malzemelerin aralarında az bir mesafe bırakılması yeterli olmaktadır. Daha fazla stoklama imkânı sağlandığı gibi yükleme ve indirme esnasında malzemelerinizin zarar görmesini de engeller. CE belgesine sahip olan aparatlarımız, işletmelerinin vazgeçilmez ürünleri arasında yerini en kısa zamanda alacaktır.