Sepet Kaldırma Aparatı 

Otomatik sepet kaldırma aparatı uzun malzemeleri kaldırmak için işletmelerin ihtiyaç duyacağı aparattır. İş güvenliğine dikkat eden, müşteri endeksli çalışan işletmelerin talepleri doğrultusunda firmamız yeni aparatların yapımına devam edecektir.

Genellikle hafif ve boyu uzun profilleri kaldırmak ve stoklamak işletmeler için büyük problemdir. Kaldırma ve stoklama işlemi sepete takılan sapanlar, zincirler ve traversler ile gerçekleştirilir. Bu kaldırma elemanları sepetlere dışarıdan işçiler vasıtası ile takılmaktadır. İlk sıra stoklamalarında işletmeler için sorun yaratmaz iken üst sıra stoklamalarında zaman kaybı, iş kazası riski, yükleme ve stoklama zorluğu verimlilik bakımından büyük sorunlara sebep olmaktadır.

Şirketimiz bu sorunları dikkate alarak otomatik sepet kaldırma aparatını geliştirdi. Sepetler el değmeden emniyetli bir şekilde kaldırılmakta ve üst üste katlı bir şekilde stoklanmasına yardımcı olmaktadır.

İşletmeye faydaları;

  • Düşük ölü saha
  • Sepetleri üst üste stoklamak için sepet üstten kaldırma mekanizması
  • Stoklanmış sepetleri kolay kaldırma ve indirme
  • İş güvenliğine uygun imalat

Aparat ayakları sepete paralel olarak sepetin üzerine indirilir, kilit ayakları sepete temas eder etmez kilit mekanizması devreye girer, ayakları 90 derece çevirir ve sepetin altına girer. Artık sepet kaldırılmaya hazırdır. Stok sahasına getirtilirip, aynı işlem tekrar ettirildiğinde kilit kapanır ve aparat sepeti bırakır.

İş güvenliğinin Avrupa Birliği normlarına uygunluğu istenen işletmelerde bu tip aparatlar vazgeçilmez olacaktır.