İçten Yakalama Rulo Kaldırma (3 Ayak)Rulo içten yakalama, yatay olarak stoklanmış rulonun içine sokularak “içten sıkıştırma ve alttan tutma metodu” ile kaldırma işlemi gerçekleştirilir. İşlem gerçekleştirirken otomatik kilit mekanizması kullanılır ve dışarıdan hiçbir müdahale yapmaya gerek kalmadan seri bir şekilde kullanılabilir. Yükseklik ayar mekanizması ile her türlü yükseklikteki bobinlerin kaldırılmasında kullanılabilir. Rulo şeklinde çelik, sac, kâğıt ve çeşitli yere paralel duran yuvarlak malzemelerin taşınması ve istiflenmesi için kullanılır.

Rulo içten yakalama aparatı,

  • Sevkiyatı ve yüklemeyi hızlandırır,
  • Malzemeye zarar gelmesi engellenir,
  • İş güvenliğini artırır,
  • Müşteri memnuniyeti sağlar,
  • Kısa sürede maliyetini kazandırır,
  • İstenilen çap ve ağırlığa uygun olarak özel olarak üretilebilmektedir.

Sac dilme tesislerinde dilimlenen malzemelerin stoklanması ve sevkiyatı her zaman için problem yaratmaktadır. Dilimlenen rulo malzemeler devirme aparatı vasıtası ile yatay hale getirilip paletlerin üzerine konur. Paletlenen yatay rulolar sevke hazır hale getirilir. Yükleme yapmak için çelik sapan kullanmak malzemeye zarar verir. Kenarlarından zedelenen malzemeler müşteri memnuniyetsizliğine yol açabilir. Malzemeler de çelik sapanlara zarar vererek iş kazalarına neden olabilir.

Firmamız, müşterilerin taleplerini dikkate alarak işletmelerde karşılaşılan bu sıkıntılar üzerine AR-GE çalışmaları başlatmış ve patenti firmamıza ait olan rulo içten yakalama aparatının imalatını gerçekleştirmiştir. Yeni geliştirdiğimiz rulo içten yakalama aparatı ile tüm bu sorunlara çözüm bulma yoluna gidilmiştir.