Rulo Bobin Kaldırma Aparatı'nın Kullanım Yerleri ve Avantajları

Bilindiği gibi sac işleme merkezlerinde rulo taşımak için C kanca kullanılmaktadır. Malzemeleri taşıyabilmek için C kanca genişliğinden biraz daha fazla alana ihtiyaç vardır. Bu da  işletmelerde stoklama alanı kayıplarına neden olmaktadır. Çeşitli genişlikleri kaldırırken c kancada denge bozuklukları meydana gelmekte ve yükün kaldırılması esnasında iş emniyeti bakımından çeşitli sorunlar baş göstermektedir. C kancanın ucunda yükün çıkmasını engelleyici pim olmadığından yükün düşme riski her zaman bulunmaktadır.

Firmamızın geliştirdiği coil tong / rulo kaldırma aparatı ile bu sorunların tamamı ortadan kaldırılmıştır. Tamamıyla otomatik kilit mekanizması ile çalıştığından yükün düşme riski bulunmamaktadır. Otomatik kilit kaldırma aparatının taşınma esnasında devrede olup kolların açık kalmasını sağlar. Kaldırma esnasında sıkma uygulandığı için yük kesinlikle kurtulup yere düşmez. Kaldırılan ürünlerin sıkma esnasında zarar görmemesi için sıkma ve taşıma kenarlarına poliamit malzemeler kullanılmaktadır. Çok ince malzeme kaldıran işletmeler için daha emniyetli çalışmalarını sağlamak için geniş yüzeye sahip koruyucu pedler kullanılmaktadır.

Ayrıca kolların rahat açılıp kapanmasını sağlamak için rulman düzeneği kullanılmaktadır. Patenti firmamıza ait olup yalnızca kanca yükü ile makas sistemi kolayca açılıp kapanabilmektedir. Kolların dar olmasından dolayı stok rulo malzemelerin aralarında daha fazla mesafe bırakılmasına gerek olmamaktadır. Daha fazla stoklama imkanı sağlandığı gibi yükleme ve indirme esnasında malzemeleriniz  kesinlikle zarar görmez.
Tüm ürünler CE belgesine sahip olan aparatlarımız, işletmelerinin vazgeçilmez ürünleri arasında yerini en kısa zamanda alacaktır.


Comments are closed.